(+355)674055500     info@myticket.al

Festivali i 58 i Kenges ne RTSH


Festivali i Kenges eshte Aktiviteti me i rendesishem i RTSH-se i cili permbyll edhe kalendarin artistik vjetor. Ne datat 19 dhe 20 dhjetor ishin dy netet e para te festivalit, te cilat u kulmuan ne naten finale, ne 22 dhjetor 2019. Arilena Ara u shpall fituese ne Festivalin e 58-te te Kenges ne RTSH. Kengetarja e talentuar ka rrembyer çmimin e pare me kengen "Shaj. Pas nje viti te gjate prurjesh muzikore nga artiste te ndryshem, Festivali i Kenges eshte eventi qe permbyll ne menyren me festive te mundshme te gjithe krijimtarine artistike shqiptare. Biletat për këtë event u shitën nga www.myticket.al