(+355)674055500     info@myticket.al

KENGA MAGJIKE - 2022


23 vite histori muzikore, krijimtari, risi, revolucion,emocion, ku në cdo edicion misioni i “Kënga Magjike” është t’i jape jetë artit. I mbajtur në Pallatin e Kongreseve, 4 netët live të spektaklit u prezantuan me mjeshtëri nga Ardit Gjebrea, Eva Murati dhe Olta Beqiri. Në këtë edicion morën pjesë artistë nga 13 shtete. Marsela Çibukaj është fituesja e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike” e cila konkurroi me këngën “I paftuar”. Veç çmimit të madh u dhanë çmime edhe për muzikën më të mirë shqiptare, të huaj dhe për artistët e rinj më të mirë. Biletat për këtë event u shitën nga MyTicket.al.

Kthehu mbrapa